O nas

Mamy przyjemność zaproponować Państwu usługi wideofilmowania oraz fotografii okolicznościowej.
Obsługujemy takie imprezy jak: wesela, studniówki, chrzciny, komunie.
Nasze usługi oferujemy na terenie miast: Augustów, Białystok, Ełk, Grajewo, Giżycko, Gołdap, Olecko, Sejny, Suwałki i ich okolic.

Sprzęt

Podstawowym naszym narzędziem pracy przy fotoreportażu są lustrzanki firmy Nikon z wysokiej klasy obiektywami, oraz lampami błyskowymi.
Nagrywamy filmy bezlusterkowcami firmy Sony w jakości Full-HD. Do stabilizacji ujęć stosujemy stabilizatory aparatów, oraz statywy.

Uroczystość, którą warto sfilmować

W życiu każdego człowieka przychodzi czasami taki dzień, który by chciał zachować w pamięci. Ponieważ jest kilka ważnych momentów w życiu każdego z nas. Jednym z nich jest ślub, narodziny dziecka oraz jego chrzest, wtedy Warto upamiętnić taką uroczystość, bo zdarza się to tylko raz w życiu. Dzięki technologii możemy teraz z łatwością to nagrać, a nagranie w późniejszym czasie może być świetną pamiątką tych ważnych zdarzeń w naszym życiu. Ślub, Wesele, chrzest, komunie czy studniówki to uroczystości które musimy uwiecznić ponieważ takie ważne zdarzenia w naszym życiu już nie powtórzą się. Na chwilę obecną, mamy do dyspozycji dwie opcje. Wykonania tradycyjnych zdjęć lub zrobienie filmu z naszego pięknego dnia. Te dwie metody są dobre, a wideofilmowanie jest fotografią 21 wieku, ponieważ już dziś możesz obejrzeć każdy film w komórce, tablecie czy internecie, jest to teraz bardzo łatwe. Sfilmowana uroczystość pokazuje pełen obraz naszej uroczystości, przekazuje emocje i odzwierciedla nasze piękne dni, które pozostają w naszej pamięci. Z tego powodu wideofilm jest obecnie najciekawszą formą pokazania ślubu, wesela, chrztu, komunii czy studniówek.

Co robimy przed uroczystością

Fotografia ślubna czy wideofilmowanie uroczystości weselnej, komunijnej, weselnej czy studniówkowej to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie. Ważną sprawą jaką wykonujemy przed uroczystością ślubną, chrzcinami, komunią czy studniówkami to sprawdzenie miejsca gdzie będziemy wykonywać wasze zdjęcia czy nagrywać z tego ważnego dnia dla Ciebie. Wcześniejsze zapoznanie się z miejscem uroczystości jest bardzo pomocne, ponieważ mamy wtedy wyobrażenie na temat ujęć jakie chcielibyśmy wykonać. Także mamy możliwość sprawdzenia jakie jest światło zastane, aby móc wybrać dogodne miejsca realizacji najlepszych kadrów. Ważną sprawą jest dobre przygotowanie i zorganizowanie pracy czyli przeanalizować drogę i czas przyjazdu na miejsce, poznać szczegółowy harmonogram uroczystości, aby być wcześniej przygotowanym do każdego ważnego wydarzenia, w którym biorą udział najważniejsi uczestnicy tej uroczystości. Rozmawiamy często wcześniej, aby uzyskać jak najwięcej informacji o wcześniejszych wydarzeniach jakie mają mieć miejsce. Wtedy możemy jak najlepiej zrealizować film czy wykonać ciekawe zdjęcia. Poza tym najważniejsze są ustalenia z głównymi aktorami naszego filmu czy naszych zdjęć jakie są ich oczekiwania czyli jakie istotne momenty chcą umieścić.

Fotografowanie sztuką widzenia

Ponieważ fotografia jest sztuką widzenia z tego powodu trzeba mieć tak zwane dobre oko. Chodzi tu nie tylko o to, żeby patrzeć na otaczający nasz świat, ale chodzi o to, żeby widzieć to, czego inni nie widzą. Ważną sprawą jest to , aby potrafić „widzieć fotograficznie”. Czyli, aby przed naciśnięciem spustu aparatu mieć jakąś koncepcję i znać podstawowe zasady fotografii. Pamiętaj aparat to „rzecz drugorzędna” ponieważ to tylko narzędzie w ręku fotografa, który sam decyduje o temacie swojej pracy, wykonuje różne kompozycje i decyduje o oświetleniu swojego zdjęcia. Poprzez oglądanie wielu ciekawych zdjęć możesz w ten sposób rozwinąć swoje spostrzeganie otoczenia. Ponieważ fotografie można traktować jak jedną ze sztuk artystycznych. Ponieważ na fotografie można spojrzeć inaczej niż na zdjęcie z uroczystości weselnej, komunijnej czy chrztu. Profesjonalista widzi w tym konkretne kształty, ciekawą formę, a przede wszystkim kompozycje, które stworzyli inni, aby cieszyło nasze oko. Z tego powodu widzieć powinno się więcej i patrzeć na fotografię z różnej perspektywy, aby przekazać to odbiorcy oglądającemu nasze zdjęcia w języku pięknego spojrzenia na fotografię. Pokazaniu wszystkich emocji, radości płynącej z uroczystości, wzruszenia towarzyszącemu uczestnikom jak i czułości jaką obdarzają podczas tak ważnego dnia dla siebie. A to wszystko dzięki naszemu wykorzystaniu aparatu.

Forma wideofilmowania

Jeśli chodzi o sprzęt do wideofilmowania na ślubach. Obecnie zamiast kamery używamy aparatów Sony i Nikon. Ponieważ widefilmowanie ślubne dzieje się dookoła nas, dlatego aparaty o mniejszych gabarytach są znacznie mobilniejsze i posiadają dużą zaletę że można w szybki sposób zmienić kadr ujęcia. Ponieważ obecnie trend w wideofilmowaniu ślubnym uległ drastycznym zmianom. Widzimy, że wideo filmowiec pracując często zmienia miejsce kręcenia filmu w trakcie uroczystości ślubnej. Taką sytuację sprawiły akcesoria pozwalające łatwiej i szybciej zmienić płynnie kadr zdjęciowy. Dzięki lustrzankom praca wideofilmowania stała się bardziej mobilna, a to sprawiło, że film ślubny stał się ciekawszy, żywszy i lepszy w odbiorze niczym Holiwoodska produkcja filmowa. Dzięki takim akcesoriom jak rig, slider czy flycam, filmowanie statycznych ujęć, ma możliwość nagrania wielu różnych ujęć z kilku stron. To powoduje, że automatycznie film robi się ciekawszy. Zmianie uległ także montaż filmów. Nie kręci się wielogodzinnych tasiemców. Filmy ślubne potrafią zawierać się w 1 godzinie, a nawet trwać kilka minut, w formie teledysku z najlepszymi i najważniejszymi momentami ze ślubu. Wszystko to powoduje, że wideofilmowanie jest znacznie praco chłonniejsze niż wcześniej.

Ustalenia formalne

Nawiązując kontakt z nami czyli z ślubnym operatorem video, najważniejsze jest ustalenie szczegółów współpracy. Z tego powodu, gdy przeglądamy internet czy inne ogłoszenia ślubne, na początku zapraszamy do zapoznać się z portfolio naszego studia, poza tym ważne jest sprawdzenie czy są wolne terminy na ten konkretny dzień waszego ślubu, ale najważniejsze jest spotkać się osobiście z nami. Gdyż wtedy możemy ustalić dokładne warunki współpracy. Ustalamy w jakich warunkach będą wykonywane zdjęcia czy film i jakie mają państwo młodzi uwagi do fotografa czy też kamerzysty. Ustalamy czy na przykład będzie trzeba dokumentować wizytę panny młodej u makijażysty lub fryzjera, jak będzie wyglądała współpraca z zespołem oraz czy będzie trzeba odwiedzić domy państwa młodych. Kolejną sprawą jest zaliczka, operator musi się przygotować oraz ustalić konkretny termin, na który nie będziemy już mogli umawiać innych klientów. Z reguły stawka zaliczki zaczyna się od 300 do 500 złotych. Poza tym ustalamy, w jakiej formie będą utrwalone nasz film. Forma cyfrowa obejmuje płyty DVD, Blu-Ray i pamięci typu pendrive. Można ustalić szczegóły opakowania w którym będzie znajdował się nośnik itd. Gdy wszystko jest ustalone, należy spisać umowę.

Prezent na chrzciny, urodziny czy uroczystości

Każdy zawsze ma problem jaki prezent sprawić swoim bliskim, albo jak upamiętnić jakąś ważną uroczystość, tak wielkie wydarzenia w naszym życiu. Bardzo często zadajemy sobie pytanie co można kupić na prezent. Większość z nas chciało by podarować coś niepowtarzalnego, coś ciekawego i oryginalnego. Nie zależnie czy mówimy o rodzicach chrzestnych, babci, wujkach czy dziadkach, każdy powinien coś podarować. Wtedy musimy zdecydować się na zakup, możemy wybrać coraz popularniejsze srebrne upominki, złote medaliki, komputer czy rower. Wszystko to jest miłym prezentem, ale można inaczej. Cudownym prezentem będą uchwycone wspomnienia naszej uroczystości jak jubileusze, urodziny, chrzciny czy ważne wydarzenia w naszym życiu. Z tego powodu fotograf na uroczystości czy operator wideofilmowania może wykonać profesjonalną pamiątkę na całe życie. Każdy może zamówić taki prezent, który pozostanie w pamięci nie tylko naszej, ale i całej rodziny. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i naszym umiejętnościom wykonamy ciekawe zdjęcia oraz oryginalny film dzięki temu będziemy mogli zawsze wspominać i często wracać do tych czasów jak byliśmy młodzi, czy jak kończyliśmy 70 rok życia. Wspomnienie ludzi którzy są nam bliscy to najpiękniejszy prezent na lata. Wspomnienie to bezcenna pamiątka, która dzięki zdjęciom i filmowi możemy zachować w pamięci na dłużej.

Jesteśmy na

STUDIOPL wideo filmowanie i fotograf ślubny Białystok Studio PL fotografia natychmiastowa na weselu